Webinary

images

WEBINARIUM (ang. web (sieć) + seminar (seminarium)) – rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe i marketingowe.

Webinaria są realizowane za pomocą dedykowanego oprogramowania, zarówno komercyjnego, jak i darmowego. Osoba prowadząca spotkanie ma zazwyczaj do swojej dyspozycji:

  • emisję głosu – poprzez VoIP lub telekonferencję
  • emisję wideo – kamera internetowa
  • pokaz slajdów i prezentacji
  • dzielenie pulpitu
  • udostępnianie plików.
  • Bardziej złożone aplikacje umożliwiają również prowadzenie krótkich testów i quizów.

GDZIE SZUKAĆ DARMOWYCH WEBINARÓW?

Najlepszym i najszybszym według mnie sposobem na znalezienie darmowych webinarów są wyszukiwarki poświęcone właśnie tej tematyce. Moje ulubione strony (zaletami ich jest informowanie o tym czy dany webinar jest płatny czy też darmowy) to:

Możecie od teraz sami wyszukiwać interesujących Was webinarów. Oczywiście na stronie i fanpage planujemy zamieszczać we wpisach informacje o bieżących spotkaniach webinarowych (oczywiście tych bezpłatnych 🙂 ).


GDZIE SZUKAĆ DARMOWYCH SZKOLEŃ?

Przedstawiamy dwie ciekawe wyszukiwarki gdzie można znaleźć szkolenia:

I tak na marginesie, wiesz co?

6a0147e2456493970b015432db3c02970c-800wi